Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Pomocy Technicznej RPO WŁ
na lata 2014-2020 oraz budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego
Szkolenie on-line
Platforma LiveWebinar.com
Wymagania systemowe platformy:
Wspierane przeglądarki:
Test platformy można przeprowadzić klikając tutaj.
Marcin Kibitlewski
Od 2004 roku zajmuje się funduszami europejskimi oraz tworzeniem biznes planów, studium wykonalności i analiz finansowych, zarówno od strony przygotowania dokumentów, jak również oceny projektów inwestycyjnych. Na co dzień pomaga w pozyskiwaniu funduszy na inwestycje realizowane na terenie całego kraju. W swoim dorobku ma ponad 250 projektów na łączną kwotę ponad 200 mln zł. Wieloletni trener szkoleń z zakresu współfinansowania inwestycji przy wsparciu środków unijnych, sporządzania biznes planów, studium wykonalności oraz analiz finansowych, posiadający doświadczenie w zakresie sporządzania dokumentacji jak również weryfikacji projektów od strony Instytucji Wdrażającej. W ramach przeprowadzonych szkoleń przeszkolił ponad 3600 osób w trakcie ponad 6 300 godzin szkoleniowych. Ekspert ds. oceny projektów w zakresie studium wykonalności Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Ukończył Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu w Białymstoku, studia podyplomowe z zakresu Zintegrowanych systemów zarządzania jakością, był stypendystą Universidade da Beira Interior w Portugalii. Ukończył kurs trenerski Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych, kurs „Nowoczesny Project Manager – zarzadzanie projektami według IPMA” – 112 godzinne szkolenie z zakresu zarządzania projektami oraz kurs „Analityk Finansowy – szkolenia i certyfikacja CFA” – 80 godzinne szkolenie zrealizowane przez Danish Technological Institute Polska Sp. z o.o.
Zasady przygotowania studium wykonalności:
studium wykonalności a biznes plan – podobieństwa i różnice
sprowadzenie i wyjaśnienie podstawowych pojęć z zakresu studium wykonalności
Analiza podstawowej struktury studium wykonalności:
informacje na temat projektu
analiza otoczenia społeczno-gospodarczego projektu wraz z uwzględnieniem dokumentów strategicznych
identyfikacja problemów
analiza instytucjonalna, trwałość projektu
analiza odbiorców projektu
analiza popytu
analiza oddziaływania na środowisko
analiza finansowa
analiza ekonomiczna
wpływ na polityki horyzontalne
Przerwa regeneracyjna
Przerwa regeneracyjna
Odpowiedzi na indywidualne pytania uczestników dotyczące tematyki szkolenia.
Uwaga: Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń na dany termin.